Etiket: yol

Valilikteki bayramlaşmada protokol yolları konuştu, Hakan Çavuşoğlu rakamı açıkladı: Bayramın ilk günü otoyoldan 34 bin araç geçiş yaptı

Kim ne derse desin… Yolun güzergahı, mesafesi, üzerindeki tesisleri, hatta bugün olduğu gibi otoyolun geçiş ücreti tartışılabilir. Bunlar doğal. Eleştiren olur, öven olur, önerisi olan da bulunur. Ancak… Şu bir gerek ki yol olmadan olmaz. Hele yolun gerekliliğinin tartışmak hiç doğru olmaz. O bakımdan… Ücretli ya da... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Cumhurbaşkanı Erdoğan erken miting yaptı, ama konuşmasında yarım saat ayırdığı Bursa için, “Ben bu Bursa’ya aşığım” dedi

Şunu daha en baştan vurgulamak gerekiyor: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik görüşmelerin yapıldığı Soçi zirvesinde Rusya ve İran liderleriyle görüşüp Bursa’ya geldi. En karmaşık konularda liderlerle boğuşup seçim mitingi için Bursa’da meydana çıktı. Kuşku yok ki, arada devletin işleyişiyle ilgili konular... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Beklenen ihale yapıldı, müteahhitle sözleşme imzalandı… Dağ yöresi özlemle beklediği yola kavuşuyor

Haberi… Bu sayfaların okurları 10 Şubat 2017 günü okudular. Dağ yöresinin en büyük sorunu yol için Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün hazırladığı projeyi şöyle duyurduk: Büyükorhan ve Harmancık’ın da kullandığı Orhaneli Yolu’nda Doğancı Barajı’nı by-pass edip yolu 2.2 kilometre kısaltacak 3.1... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yunuseli’nden İstanbul Yolu’na yeni alternatif yol sıkışan kent içi trafiği ve Acemler’in yükünü rahatlatacak

Gerçi… Sıkışan trafiğin içinde kaldığımızda dudaklarımızdan hemen “Bursa’ya yol lazım” sözcükleriyle belediyelere sitem dökülüveriyor, ama şu bir gerçek ki Bursa’da en çok yol, köprü, viyadük ve kavşak bu dönemde yapıldı. Onun için… Eleştirirken haksızlık etmemek de gerekiyor. Nitekim… Büyükşehir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yol ve ulaşım uzmanı Mehmet Tözün Bitlis uyardı: Trafik tıkanıklığıyla uğraştıkça sonuca ulaşılamıyor

İnşaat Yüksek Mühendisi Mehmet Tözün Bitlis yıllarını Karayolları’na vermiş, son dönemde bilgi ve deneyimini Bursa Teknik Üniversitesi için ortaya koyan bir yol ve ulaşım uzmanı. Bursa’nın ulaşım sorununa da uzman gözüyle baktığı için ortaya farklı bir görüş koyuyor. Öncelikle de istatistiklere dikkat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın en yeni bulvarının kalan 1 kilometresindeki kamulaştırmayı çözmek için 2 belediye harekete geçti!

Gerçi… Son dönemde ulaşım konulu yazılara hemen hemen aynı başlangıcı yapıyoruz, ama gerçek de bu: Büyükşehir Belediyesi’nin gündemine aldığı projelerin büyük bölümünü ulaşım projeleri oluşturuyor. Dolayısıyla… Kentle ilgili her konuda önceliği ulaşım alıyor. Nitekim… Büyükşehir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Altepe hedefi açıkladı: Bursa’yı boğan trafikte kilidi çözecek kritik projeler bu yaz bitiyor!

Bugün için… Bursa’nın en önemli sorunun ulaşım olduğu bir gerçek. Üstelik, 15-20 yıl öncesiyle karşılaştırıldığında giderek artan bir sorun söz konusu. Elbette çeşitleri nedenleri var. Kent nüfusunun çok hızlı büyümesi, araç sayısının çok artması, hatta birden fazla araca sahip ev sayısının tahminlerden... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Dağ trafiğinde sıkıntı… Mermer kamyonları güzergahı 4 köyden geçen Keles-Orhaneli bağlantı yolunu perişan etti

Adem Özdemir’in geçmişinde hem İnşaat Mühendisleri Odası hem de Dağ-Der başkanlıkları var. Üstelik mühendislik eğitimini yol uzmanlığı üzerine aldı. Zaman zaman uğrar yollar konusunda sohbet ederiz. Bazen gözlemlerini paylaşır, bazen yapılan ya da yapılmayanlar üzerine konuşuruz. Yine böyle sohbet ederken, Keles ile... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir’den Kent Hastanesi önüne Türkiye’nin ilk yeraltı dönel kavşağı

Mevcut yollarda tünel adı da verilen otoyol ya da ana yollar üzerinde yeraltı geçitleri var. Bunların bir kısmı aynı zamanda bağlantı kavşağı fonksiyonu da üstleniyor. Kent Hastanesi önünde otoyolun altına yapılacak olan kavşaksa Türkiye’nin ilk yeraltı dönel kavşağı olacak. Büyükşehir Belediyesi bu özgün... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sahilde tehlike… Burgaz-Kurşunlu yolu 1 ay önce kaydı, mevsim kış olduğu için gözden kaçtı ve öylece kaldı!

Gerçi… Bursalılar yeterince yararlanamıyorlar, ama Gemlik Körfezi’ni çevreleyen muhteşem güzellikler arasında güzel bir yol var. Eşkel’den Tirilye’ye, Kumyaka’dan Mudanya’ya, Güzelyalı’dan Kurşunlu’ya, Kumsaz’dan Gemlik’e, oradan ötesinde Küçükkumla, Büyükkumla, Narlı, Kapaklı ve Armutlu’ya gerçekten... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et