Etiket: YSK kararı

Mustafakemalpaşa itirazı için İYİ Parti’nin duyumu var, ama YSK henüz kararı tebliğ etmedi

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır’la ilçelerdeki teşkilat yenilemelerini konuşurken Mustafakemalpaşa seçimine yaptıkları itiraza YSK’nın verdiği kararı da merak ettik. İlk başvuruyu reddeden YSK’dan ikinci kez yapılan başvuru için İYİ Parti İl Başkanlığı’na henüz resmi bir yazı ya da tebligat gelmemiş,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa Milletvekili Mustafa Esgin’den Mustafakemalpaşa seçimi açıklaması: Hile yoktur

AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin seçimlerde sık sık Karacabey ve Mustafakemalpaşa bölgesinde çalıştı. Bu bölge bir çeşit Esgin’in seçim bölgesi gibi oldu. İstanbul seçiminin yenilenmesine yönelik YSK kararı tartışmalarında İYİ Parti’nin Mustafakemalpaşa itirazının reddedilmesi örnek gösterilince Esgin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul seçiminin iptal edilmesi nedeniyle çok sorulan sorular için AK Parti kitapçık hazırladı

Kuşku yok ki… Yüksek Seçim Kurulu’nun verdiği İstanbul’da seçimin yenilenmesi kararı siyasetin gündemindeki en önemli konu. Bununla birlikte, seçimin yenilenme gerekçeleri de tartışılıyor. Özellikle… Millet ittifakı kapsamında yer alan siyasi partilerin liderleri ve sözcüleri, YSK kararına yönelik çelişkiler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul’u mesken tutan AK Parti Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç iptal kararını yorumladı

31 Mart gecesi seçim her yerde bitti, ama İstanbul’da bitmediği anlaşılınca partiler de İstanbul’a odaklandılar. Öncelikle de, milletvekillerini oyların yeniden sayılmaya başlanmasına gözlemci olarak görevlendirdiler. Bu kapsamda… Hem AK Parti’nin, hem CHP’nin tüm Bursa milletvekillerinin bir ayakları... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP’nin gündemi Kılıçdaroğlu’na saldırı ve İstanbul seçimi… Parti Meclisi’nde Bursa gündeme gelmedi

Seçimden bu yana gözler CHP Parti Meclisi’ndeydi. Çünkü, il il sonuç değerlendirmeleri yapılacağı konuşuluyordu. Ne var ki… Pazar günü yapılan Parti Meclisi toplantısının gündemi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı ve sonuçlanması için Yüksek Seçim Kurulu’nun kararı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

YSK’dan seçim vizesi alamayan TKP 17 bağımsız aday çıkardı… Bursa 1. Bölge bağımsız adayı Salih Çam “Bu düzen değişmeli” diyor

Eğer… 1992 yılından beri her seçime katılan ve aday listesi çıkaran Türkiye Komünist Partisi 24 Haziran seçimine de katılabilseydi, 17 seçim çevresinde Bu Düzen Değişmeli Platformu kurulmayacak ve bağımsız adaylar çıkmayacaktı. Ne var ki… TKP yöneticileri seçime katılabilmek için her türlü koşulu yerine... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ankara’da siyasi gündemin değiştiği gün İYİ Parti yönetimi ve ilçe başkanları Bursa’da seferberlik kararı aldı

Ankara’da siyaseten atılan adımların gündemi değiştirdiği sıralarda Bursa’da da İYİ Parti’nin İl Yönetim Kurulu ve ilçe başkanları kahvaltıdaydı. Dobruca’daki pazar kahvaltısı yüksek katılımla gerçekleşirken, moraller de çok yüksekti. Hele… İYİ Parti’nin Meclis’te grup... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et