Etiket: Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Açılışını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yapacağı Şehir Hastanesi’ne Başhekim olarak Doç. Dr. Dursun Topal atandı

Öğrenciliği Bursa’da geçti, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Doktorluk yaşamı da Bursa’da geçti. Son olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi’nde görev yapıyordu. Geçen yıl… Akademik kariyer olarak da Doçentlik unvanını yine bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlık üssünde yaşam başlıyor… Bursa Devlet Hastanesi ile Zübeydehanım Doğumevi ve Göğüs Hastanesi bugün Şehir Hastanesi’ne taşınıyor

Bursa kent olarak sağlık hizmetleri planlaması açısından en önemli aşamayı yaşıyor. Bu planın merkezini de 16 Temmuz Salı gününden itibaren hasta kabulüne başlayacak olan Şehir Hastanesi oluşturuyor. Çünkü… Bursa’ya özel hazırlanan sağlık planı, kentin doğu ve batı yakalarında iki büyük merkez hastane... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlık iki bölgeye ayrıldı: Bursa’nın doğusuna Yüksek İhtisas, batısına dev Şehir Hastanesi hizmet verecek, yoğun bakım yatağı sorun olmayacak

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, hafta sonu gezdiği Şehir Hastanesi’yle ilgili düşüncelerini paylaşırken, Bursa’nın yeni sağlık planlamasına da dikkat çekti: “Sağlık hizmeti açısından kenti Doğu ve Batı olarak iki ana aksa böldük.” Bir… “Doğuda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir, yeni dönemdeki yeni yapılanmasında ilk transferi Yüksek İhtisas’tan Mehmet Fidan’la yaptı

Mehmet Fidan’ı önce Samsun Federasyonu Genel Sekreteri olarak tanıdık. Aktif, üretken, sıcakkanlı yaklaşımlarıyla sevdik. Sonra… Yıllarca Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olarak hizmet veren Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü olarak görev üstlendi. Bu süreçte… 24... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa GETAT ozon tedavisi, akupunktur, apiterapi, fitoterapi yanında eğitim merkezi olarak da hizmet verecek

Çekirge’deki eski Askeri Hastane’nin alt tarafında, uzun yıllar askerlerin kaldığı koğuş olarak kullanılan binada faaliyete geçirilen ve kısa adı GETAT olan Geleneksel Tamamlayıcı Tıp Uygulama Merkezi idari ve medikal olarak Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlandı. Ozon tedavisi, akupunktur,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir’den Yüksek İhtisas Hastanesi’ndeki soruna 250 araçlık otopark çözümü

Kuşku yok ki… Yakın geçmişin Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olan Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi son dönem kalp-damar ve çocuk hastanelerinin eklenmesiyle tam bir sağlık kampüsü oldu. Ancak… Hastaneye gelenlere yetmeyen otopark sorunu, kampüsle birlikte daha da büyüdü. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et