Etiket: Yunus Aydın

Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş: Çiftçimizin mağduriyeti karşısında sanayicimizin duyarlılığını gördük

  Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın ile birlikte ziyaretimize gelenler arasında Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş da vardı. Talep fazlası üretim olduğu için para etmeyen, o nedenle çiftçinin tarlada bıraktığı ürünlerin Uludağ OSB çalışanlarına dağıtılmasını çok olumlu buldu. “Çiftçimizin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bu proje ‘üreten’ iki kesimi birleştirdi… Çiftçinin ve işçinin bayramda yüzü gülsün diye sanayici tarıma destek kampanyası başlattı

Projeyi… Aynı zamanda AK Parti’nin Bursa’nın da yer aldığı Bölge Koordinatörü olan Bilecik Milletvekili ve AK Parti Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Selim Yağcı geliştirdi. Aslında… Bu yaz karpuz başta olmak üzere rekor hasat nedeniyle fiyat düştüğü için pek çok sebze ve meyvenin tarlada... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

En özel karne hediyesi… Keles ve Harmancık’tan 90 çocuk ‘Askıda Bilet’ kampanyasıyla Bursaspor-Fenerbahçe maçını izleyecek

Rakamları… İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger açıkladı. Bursa’da 17 ilçedeki 1.666 okulda 570 bin öğrenci ile 40 bine yakın öğretmen ve idareci 2018-2019 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısını tamamladı. Bir anlamda… Öğrenciler için sömestr tatili cuma akşamından itibaren başladı. Kuşku yok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa işgal edildiğinde Bülbül şiirini yazan Milli Şair Mehmet Akif Ersoy için Taceddin Dergâhı’nda Bursa anması

Yunan 8 Temmuz 1920’de Bursa’yı işgal ettiğinde, Mehmet Akif Ersoy da Burdur Milletvekili olarak bulunduğu Ankara’daki ikametgâhı Taceddin Dergâhı’nda Bülbül şiirini yazdı. Şiiri de… Aynı evi paylaştığı, aynı kabristanda yan yana yattığı ve kendisini İstiklal Marşı’nı yazmaya ikna eden, hatta milli marş... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gürsulu kızlar “askıda bilet” projesiyle izleyecekleri Beşiktaş maçından önce Gürsu’nun isim annesi Muazzez Öğretmen’in mezarına gidiyor

Yıl 1936… Bursa’nın doğusunda, ovayla dağın yeşillikleri arasında yer alan Büyük Susığırlık’ın adının değiştirilmesi tartışmasında ilkokul öğretmeni Hatice Muazzez Kutlay’ın önerisi kabul edilir: “Burasının suyu çok gür, adı Gürsu olsun.” O öğretmen… 17 Ekim 1922’de Atatürk’ün Bursa’ya... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın Doğu’su değişecek… Türkiye’nin OSB eliyle ilk kentsel dönüşüm projesinde hedef 1 Mart’ta temeli atmak

Gündemin ilgisi Nilüfer bölgesindeki kentsel dönüşümlere yoğunlaştı, ama iki büyük ilçe Osmangazi ve Yıldırım’ın kentsel dönüşümleri de ilerliyor. Böyle bir süreçte… Bursa’nın Doğu’su olarak adlandırılan Gürsu-Kestel bölgesinde, Türkiye’nin Organize Sanayi Bölgesi tarafından yapılan ilk kentsel... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Siyasetçisinden STÖ’lerine Bursa’nın yüzleri bu defterde: Uludağ OSB’den kişiselleştirilmiş ajanda

Kent Kültürü Derneği Başkanı Mutlu Çınar yıllardır özel projeler üretir. Bunlar arasında, her yıl yeniliklerle sürdürdüğü Bursa Ajandası da var. Ancak… Bu yıl Uludağ Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Yunus Aydın’la birlikte daha özel bir ajanda hazırlamışlar.“Bursa’nın Işığına Işık Katanlar”... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Susığırlık’tan Gürsu’ya… Muazzez Öğretmen’in önerisiyle Gürsu adının verilişinin 80. yılı

Yıl 1936… Bursa kent merkezinin doğusunda Susığırlık adıyla yerleşim yeri var. Dönemin idaresi, burasının belde olmasına karar veriyor. Fakat… Balıkesir’in Susurluk ilçesiyle, Bursa’nın Susığırlık beldesi karıştırılıyor. Bunun üzerine, dönemin Bursa Valisi olan Şefik Soyer beldeye gelip yerine isim... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın, kafasındaki Lojistik Merkezi için adres gösterdi: Kamyon Garajı

Gürsu ve Kestel organize sanayi bölgelerinin birleşmesiyle oluşan Uludağ OSB Başkanı Yunus Aydın, yeni döneme ilişkin hedeflerini açıklarken lojistik merkezi projesini de gündeme getirdi. Bursa gibi bir sanayi kentinde gerekli gördüğü lojistik merkezi için yer önerdi: “Ankara Yolu üzerinde, Otosansit’in yanındaki Kamyon... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa’nın üçüncü büyüğü Uludağ OSB’nin hedefi büyük: Kentin doğusu da ticari aktivite kazansın!

Kentin doğusunda iki komşu ilçe olarak Gürsu ve Kestel var. Bu iki komşu ilçenin de organize sanayi bölgeleri var. İşte bu 2 OSB güç birliği yapmaları için birleştirildi ve Uludağ Organize Sanayi Bölgesi ortaya çıktı. 200 fabrikanın 500 milyon Dolar’ı bulan ihracatıyla kentin doğusundaki yeni üretim gücü olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et