Etiket: zeytin

Gündoğdulu 25 kadın çiftçi Yalova’ya gidip “tuzsuz zeytin” eğitimi aldı… Çiftçi Avrupa’ya hazır

Ülkelerin, ırkların, kültürlerin damak tadları da farklı oluyor. Türkiye’de büyük bir lezzetle yediğimiz, tercih edildikleri için de pazar payı çok geniş olan kimi tarım ürünleri, Avrupa pazarına çıktıklarında aynı ilgiyi göremiyorlar. Bunlar arasında zeytin de var. Çünkü… Türkiye’de selesinden salamurasına... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Osmangazi Ziraat Odası ve Marmarabirlik işbirliğiyle dağ köylerindeki çocuklar da zeytinle tanışıyorlar

Bursa’da coğrafi olarak iki farklı iklim etkisi hissediliyor. Öyle olduğu için de ova kesimlerinde ayrı ürünler, dağlık bölgelerinde ayrı ürünler yetiştiriliyor. Fakat… Ova bölgeleri iklimin de etkisiyle tarımsal üretimde daha verimli olduğu için yerleşim yerleri gelişirken dağ yöresinin üretim sıkıntısı... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Projesi olanlara çağrı var… Bursa cantığı ve Bağdat Hurma tatlısı için lezzet kredisi hazır

Geçenlerde… Kısa adı TKDK olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Bursa İl Koordinatörü Ömer Berksun’la sohbet ederken çarpıcı bir noktaya değindi. Malum… TKDK tarımsal projelere yarı yarıya hibe destek kredisi sağlayan bir kurum. Bunu da… Avrupa Birliği’nin aday ve potansiyel ülkeler... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Holding düzeninde çalışıyor, kendi markasıyla yarışıyor!

Yıllar içinde… Marmarabirlik’in çok özel dönemlerine tanıklık ettik. Örneğin, 70’li yılların sonlarında rahmetli Mustafa Can dönemini gördük. Yine aynı dönemde rahmetli İsmail Minareci dönemini yaşadık. Açıkça söylemek gerekirse… Geçen yıllarda görev yapanlar elbette iyi niyetli bir şekilde hizmet ettiler,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İznik’te “siyah inci zeytin” paneli

Dikkatimizi çekiyor… Son günlerde İznik’ten kimi siyasi, kimi ekonomik panel haberleri geliyor. Bunlar arasında, ilçe tarımı ve ekonomisi için önemi büyük olan zeytin de var. Çünkü, İznik Ticaret ve Sanayi Odası Genç Girişimciler Kurulu tarafından 13 Aralık Cumartesi günü Siyah İnci Zeytin konulu panel düzenlendi.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et