BİYOGRAFİ

1959 yılında Bursa’da doğdu. Gazeteciliğe Mayıs 1977’de Bursa Marmara gazetesinde spor muhabiri olarak başladı. Nisan 1978’de polis-adliye muhabiri olarak Doğru Hakimiyet gazetesine geçti.

1983 yılında ofsete geçen ve adı Hakimiyet olarak değişen bu gazetede spordan polis-adliyeye, siyasetten vilayete, magazinden sendikal haberlere kadar tüm branşlarda çalıştı.

Aynı gazetede İstihbarat Şefliği ve Şehir Haberleri Müdürlüğü yaptı. 1985-1990 yılları arasında Yazı İşleri Müdürü olarak sorumluluk üstlendi.

1983 yılında siyasi partilerin kuruluşunu gazeteci olarak izledi. Bursa’da ilk siyaset muhabiri oldu. Aralık 1983’ten itibaren siyasi kulisleri aktardığı Bursa Kazanı adlı köşeyi hazırlamaya başladı. O tarihten bu yana her gün yayınlanan köşe de siyaset kulisi ve haberin perde arkası  tarzıyla Bursa’da bir ilk oldu ve halen Bursa yerel basınında tüm gazetelerdeki benzerlerine öncülük etti.

Ekim 1990’da Olay gazetesi bünyesindeki Yeni Gün gazetesine köşe yazarı olarak geçti. Şubat 1991’de bu gazetenin yayın yaşamına son vermesiyle yazılarını Olay gazetesinde sürdürdü.

Aralık 1984’ten iş akdinin feshedildiği 30 Aralık 2009 akşamına kadar haftanın her günü yazdı. Olay’ı geri alan Cavit Çağlar’ın çağrısıyla Aralık 2010’da geri döndü.

Bu süreçte, Olay gazetesindeki yazılarının yanı sıra, Olay Televizyonu’nda haftada bir gün Her Açıdan adlı programı hazırlayıp sunuyor. Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi bünyesindeki Siyaset Okulu’nda yerel medya-yerel siyaset ilişkilerini anlatıyor.

1992 yılında, Olay gazetesinin Yeni Gün adlı pazar ekinde yayınlanan kent gözlemleri üzerine yazılarını Bursa Kazan Ben Kepçe adıyla kitapta topladı.

Ayrıca, 1992 yılında kısa adı ASGD olan Anadolu Spor Gazetecileri Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı ve üç dönem yönetimde İkinci Başkanlık görevi üstlendi. Bu görevi gereği Anadolu illerindeki dernek örgütlenmesini yürüttü.

Bursa Gazeteciler Cemiyeti’nde değişik dönemlerde yönetim kurulu üyelikleri yaptı. Halen de Bursa Gazeteciler Vakfı Başkanı olarak görev yapıyor. Ayrıca, merkezi İstanbul’da bulunan Gazeteciler Cemiyeti üyeliklerinin yanında, Yeşimspor yönetim kurulunda Genel Sekreter olarak görev yapıyor.

Evli ve 2 çocuk babası.


Your Comment