Archive for the ‘Genel’Category

İstanbul seçiminden sonra siyaset gündemini sürprizler bekliyor: AK Parti hükümette revizyona, eylülde de kurultaya hazırlanıyor

25

05 2019

Yardım anlayışında Beşir Derneği modeli: “Bir kap, bir kalp” projesiyle sıcak çorba

Cem Kutlu 2 yıl önce rahmetli olana kadar zaman zaman uğrar, Beşir Derneği’nin projeleri ve yardım çalışmalarını konuşurduk. Vefatıyla bağımız kesildi, ama gördük ki Beşir Derneği de yeni bir yapılanmaya... devamını oku... | Paylaş!

24

05 2019

Ticaret Bakanı Pekcan da Avrupa Mobilya İhracat Merkezi projesinden etkilendi… İnegöllü mobilyacılar Ankara’da destek arıyor

Talep… İnegöllü mobilyacılardan geldi, organizasyonu da AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın üstlendi. Geçtiğimiz hafta Köln’de mobilya ihracat merkezi projesiyle Ankara’da bazı ziyaretler yapan İnegöllü mobilyacılar dün de... devamını oku... | Paylaş!

24

05 2019

Suriye’den canını kurtarıp göçle geldi, tekstil fabrikası kurup sanayici oldu: Bursa’da ürettiği tekstil ürünleriyle Ortadoğu’ya ihracat yapıyor

Güvenlik şemsiyesi altında yaşadıklarını söyleyen Suriye Türkmenleri teşekkür etti: Büyük medeniyet sahibi Türkiye bizleri çok güzel ağırladı

Uyum amaçlı iftarda konuşma yapanlardan biri de Suriye Türkmen Meclisi Başkanı Dr. Muhammed Vecih Cuma’ydı. “Türkiye bize kucak açtı” diye başladığı sözlerini şöyle bitirdi: “Büyük medeniyet sahibi Türkiye bizleri çok... devamını oku... | Paylaş!

24

05 2019

Tarih boyu göç alan Bursa’da adeta ‘mini bir dünya’ kuruldu: Göçle gelen 146 milletten 218 bin konuğumuzla yaşıyoruz

Aynen… Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Daire Başkanı Aydın Keskin Kadıoğlu’nun söylediği gibi, Bursa kurulduğu günden itibaren tarih boyu göç alan bir kent. Yine… Kendisi de Bursalı olan, bu kentte doğup... devamını oku... | Paylaş!

24

05 2019

İlk adım atıldı… Bursa’nın batısında Hasanağa ve Akçalar sanayi bölgeleri birleşiyor, güçlenmiş OSB geliyor

1989 yerel seçimiyle birlikte Nilüfer İlçesi yaşama geçtiğinde Çalı, Hasanağa, Akçalar, Görükle yeni ilçenin beldeleriydi. Ne var ki… Bu küçük belediyeler Nilüfer’le yarışa hızlı başladılar. Hepsi organize sanayi bölgesi... devamını oku... | Paylaş!

23

05 2019

Rodop dağlarındaki Değirmendere tabelası önünde 1.5 ay arayla 2 fotoğraf: Önce 2 Bakan, sonra Başkan karşılaması

Büyükşehir, yeni dönemdeki yeni yapılanmasında ilk transferi Yüksek İhtisas’tan Mehmet Fidan’la yaptı

Mehmet Fidan’ı önce Samsun Federasyonu Genel Sekreteri olarak tanıdık. Aktif, üretken, sıcakkanlı yaklaşımlarıyla sevdik. Sonra… Yıllarca Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olarak hizmet veren Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma... devamını oku... | Paylaş!

23

05 2019

MHP’nin Bursa 1326 çıkarmasındaki coşku Bahçeli’nin yüzünü güldürdü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi ekranlarda daha çok ciddi bir yüz ifadesiyle izliyoruz. Gülümsediği anlar az. Ne var ki… 1326 kişilik Bursa heyetini görünce yüzü gülmüş. Verdiği mesajları da MHP İl Başkanı Cihangir... devamını oku... | Paylaş!

23

05 2019