Kategori: Olay’da yayınlanan yazılarım

Olay gazetesi için yazdığım yazılar

Cindoruk`tan Müjgan Tatar`a genel merkezde görev

Cindoruk`tan Müjgan Tatar`a genel merkezde görev  Ağar döneminde DYP Bursa İl Kadın Kolu Başkanlığı yapan Müjgan Tatar`a sürpriz bir görev daveti geldi. Tatar bundan böyle DP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı olarak Genel Merkez`de çalışacak… Müjgan Tatar 29 yıllık öğretmenlik yaşamını, Tunçsiper... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti`den devrim gibi anayasa isteği geldi

Demokrat Parti`den devrim gibi anayasa isteği geldi  DP`nin gövde gösterisinde Teşkilat Başkanı Baki Mert, arzuladıkları ve radikal değişiklikler içeren yeni anasayayı açıkladı. Toplantıda, gövde gösterisine karşın eksikliği hissedilen isimler vardı… Demokrat Parti İl Başkanlığı’nda bugüne kadar çok... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Türkiye bu yüksek tansiyonla nereye kadar gidebilir?

Türkiye bu yüksek tansiyonla nereye kadar gidebilir?  Türkiye`de iki gündem var. Siyaset gündemi gerilim, toplum ise ekonomi baskısı altında. İkisi de yüksek tansiyona yol açıyor. Siyasetin yansımasında ise ayrışma ve çatışma var. Peki, nereye kadar gider? Önce bir tespit yapalım… Türkiye’de iki çeşit gündem... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Devletin röntgeni sayılabilecek yeni ve sert bir süreç başlıyor

Devletin röntgeni sayılabilecek yeni ve sert bir süreç başlıyor  Özel Kuvvetler Komutanlığı’na savcı baskını, ilk karargâh baskını oldu. Bu karargâhın çok özel oluşu ve devlet sırları kapsaması ise yeni ve daha sert tartışmaları getireceğe benziyor. Örneğin… Türkiye’de ilginç olaylar her dönem yaşandı.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım’a 4 yeni köy geliyor, Cumalıkızık köye dönüşüyor

Yıldırım’a 4 yeni köy geliyor, Cumalıkızık köye dönüşüyor  Yıldırım’da köy sayısını mevzuatın istediği şekilde 5’e çıkarmak için çalışma başladı. Cumalıkızık ve Zeyniler yeniden köy oluyor. Balaban köye dünüşüyor. Değirmenönü’nün üstünde yeni köy kuruluyor… Bursa’nın ikinci büyük... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Demokrat Parti Genel Merkezi gövde gösterisi için geliyor

Demokrat Parti Genel Merkezi gövde gösterisi için geliyor  DP Teşkilat Başkanı Baki Mert başkanlığında 3 genel başkan yardımcısı ve 20 GİK Üyesi salı günü gövde gösterisi için Bursa’ya geliyor. Amaç, Genel Merkez’in Barışıcı’nın arkasında olduğunu göstermek… Anavatan Partisi ile birleşmeden sonra Demokrat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şahin ameliyat olunca, İMO`ya duygusal hava geldi

Şahin ameliyat olunca, İMO`ya duygusal hava geldi  Kalbinde 5 tıkalı damar değiştirilen Necati Şahin evinde dinlenirken, seçim öncesi İMO kulisine duygusal hava geldi. Üstelik, İMO`nun birliğini göstermek adına seçimde başka aday çıkmaması söz konusu… İnsan vücudu çok ilginç bir makina. Ne zaman, nerede, nasıl... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Gül`ün uçağında genç turizmci Sedal Can da vardı

Gül`ün uçağında genç turizmci Sedal Can da vardı  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül`ün 80 işadamıyla çıktığı Kuveyt gezisinde Bursalı genç ve başarılı turizmci Serdal Can da yer aldı. Kuveyt dönüşü Can`la izlenimlerini konuştuk. Gül`le ilgili gözlemlerini aktardı… Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 80 kadar... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Bursa dünyanın 100 önemli sanayi kenti arasında

Bursa dünyanın 100 önemli sanayi kenti arasında  Avrupalı yatırımcı nasıl sonuç alacağını görmek için önce araştırma yaptırıyor. Almanya`da yapılan bir araştırma Bursa`yı “Türkiye`de 1 numara, dünyanın da en önemli 100 sanayi kenti arasında” gösterdi… Habere dün Hürriyet gazetesinin iç... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Son karar: İkinci eğitim hastanesi Şevket Yılmaz`a

Son karar: İkinci eğitim hastanesi Şevket Yılmaz`a  İl Sağlık Müdürü Akan, yangın sonrası Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi`nde başlayan onarımları tanıttı. Onarım nisanda bitecek ama Şevket Yılmaz ikinci eğitim hastanesi olacak. Başhekimi de belli gibi… Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’nde 9 yoğun bakım... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et