Kategori: Siyaset

MHP’li Bilgin’den çağrı gibi öneri: Milli beka sorunu devam ettiğine göte MHP’li kadrolara görev tevdi edilmeli

Yıldırım Belediye Meclisi’nin MHP’li üyesi İhsan Bilgili geçmişte MHP Yıldırım İlçe Başkanlığı ve sonrasında İl Başkan Yardımcılığı yaptığı için siyasete farklı okumalar getirebiliyor. Hafta içinde de… Sosyal medya hesabından yaptığı ve 3 yıl önceki açıklamalarını anımsattığı çağrı dikkat... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Şehir Hastanesine Bursa Milletvekili Refik Özen bakışı: Bursa devasa bir eser kazandı, Devlet Hastanesi de restorasyon sonrası devam edecek

Sohbetimizde… Şehir Hastanesi ile ilgili görüşlerini de açıklayan AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen şunu söyledi: “Şehir Hastanesi’ne ulaşım başlangıçta sorun olabilir, ama Büyükşehir Belediyemiz bunu tolere etmeye çalışıyor.” Şuna dikkat çekti: “Yatak kapasitesi 400 artıyor, hizmet kalitesi mükemmel bir... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

AK Parti Bursa Milletvekili Özen, Erdoğan’ın olası Bursa programıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’la ne görüştü?

Yoğun sürecin ardından… TBMM’nin tatile girmesiyle Bursa’ya dönen AK Parti Bursa Milletvekili Refik Özen, bir yandan vatandaşla buluşmalara kaldığı yerden başlarken, gündemi de değerlendirdi. Bu kapsamda… Bursa ile ilgili başka bir hazırlığın bilgisini de verdi: “Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Sayın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Refik Özen CHP’ye sitem etti: Ülkenin güvenliğini ilgilendiren meselelerde muhalefetle ortak ses olup gücümüzü daha net gösterelim istiyoruz

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Refik Özen’in özellikle de CHP’ye sitemi var. Dedi ki: “Muhalefetten gerekli desteği göremediğimizi üzülerek ifade etmek gerekiyor. CHP iş nihayete erdikten sonra bir açıklama yapmak zorunda kaldı, ama daha baştan görüşlerini bu yönde... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Özen: S-400’de Türkiye tam bağımsızlık adımı attı, F-35’leri vermeseler bile kötü komşu bizi milli savaş uçağı sahibi yapacak

Son dönemde… TBMM Bosna-Hersek Dostluk Grubu Başkanı olarak önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la, ardından da Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu ile birlikte kısa aralıklarla iki kez Bosna-Hersek’e gitti, devlet görevi kapsamında Balkan turu yaptı. Bir yandan da… TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili olarak... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

İstanbul’da Şehzade Camii’nde cuma namazına giden Bekir Öner karşılaştığı İmamoğlu ile özçekim sürprizi yaşadı

Doğru Yol Partisi 1989’da belediyelere, 1991’de de hükümete yürürken Bursa’da İl Sekreteri olarak Bekir Öner görev yapıyordu. O dönem tekstil ticareti yapan Öner sonraki yıllar İstanbul’a yerleşti, ama Bursa ile ilişkisini kesmedi. Siyasetin artık yalnızca izleyicisi olan Bekir Öner cuma namazı için gittiği... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Herkes merak ettiği için soruyor: Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nun kuracakları partiler siyaseti nasıl etkiler?

Günlerdir… Gittiğimiz her yerde “Ali Babacan’ın kuracağı parti ne yapar?” ve “Ahmet Davutoğlu parti kurar mı?” sorularıyla karşılaşıyoruz. Böyle bir konuda elbette kimse uzman değil. Siyasetin nasıl şekilleneceği, yarın neler olabileceği bilinemiyor. Bununla birlikte… 1983’ten bu yana tüm siyasi partilerin... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

CHP Bursa Milletvekili Prof. Dr. Özkan Meclis kürsüsünden zorunlu göçü anlattı, fakat süre yetmediği için son cümlesini söylemedi

Bulgaristan’dan 1978 yılında göç eden Prof. Dr. Yüksel Özkan 2011 yılında Prof. Dr. Emin Balkan’dan devraldığı Bal-Göç Genel Başkanlığı bayrağını başarıyla taşıdı, geçen yıl da CHP’den aldığı davetle Bursa Milletvekili seçildi. Salı günü… Bulgaristan’dan Türkiye’ye zorunlu göçün 30. yılında,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Olağanüstü kurultayla Genel İdare Kurulu’nu azaltacak olan İYİ Parti şubattaki kongre takvimi öncesi tabana yayılıp üye sayısını arttıracak

Kuruluş aşaması henüz tamamlanmadığı için teşkilatlarda atama yönetimlerle yol alan İYİ Parti’nin yol haritasını İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır açıkladı: “2-3 Ağustos’ta yapılacak kurultayımızda Genel İdare Kurulu sayısı 80’den 50’ye indirilecek. Böylece üst yönetim biraz da hareketli olacak.” Şu bilgiyi... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yönetimden istifalara İYİ Parti İl Başkanı Yahya Bahadır bakışı: Hepsi bizim arkadaşlarımız ve partimizin değerleri

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Yahya Bahadır’la konuşurken İl Yönetim Kurulu’ndan Sibel Kurdoğlu ile başlayıp Haluk Hısımcıl ve Birol Mumcu ile devam eden istifaları da sorduk. Şunu söyledi: “Hepsi bizim arkadaşlarımız, partimizin değerleri. Aramızda bir sorun yok, ayrılmış olsalar bile konuşmaya devam ediyoruz.... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et