Kategori: Yerel Yönetim

Bu sorunun önemini sıkıntıyı yaşayanlar bilir… Yıldırım Belediyesi hasta ve engelliler için ‘eve berber’ hizmeti başlattı

Aslında… İlk bakışta gereksiz gibi görünse de, aile bireyleri arasında hastası, engellisi olanlarla bakıma muhtaç olanlar açısından zaman zaman kritik hale gelebilen bir durum söz konusu. Yıllardır… Büyükşehir başta olmak üzere belediyeler evde bakım hizmetiyle yardımcı oluyorlar. Bu kapsamda, eve giden ekipler hasta,... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

MHP’nin istediği istifa geldi ve emanet geri alındı, ama Mudanya’da 1 meclis üyeliği MHP’den AK Parti’ye geçti

2.5 ay önceydi,.. Mudanya Belediye Meclisi’ndeki oylamada MHP’li meclis üyesi Zeki Saygılı’nın CHP Grubu ile birlikte oy kullanması MHP’de krize yol açtı. Sert tepki gösteren MHP yönetiminin meclisten istifasını istediği Saygılı partiden istifa edince kriz büyüdü, bu da MHP Mudanya İlçe Başkanı Selçuk Yılmaz’ın... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Başkan Aktaş Twitter’dan söz verdi, KPSS’ye giren adaylara destek için okul bahçelerine koştu, moral verdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş sosyal medyayı en etkili kullanan ve iletişime en açık siyasiler arasında yer alır. Nitekim… Cumartesi günü Twitter’dan yazıştığı KPSS adaylarından mesaj alınca pazar sabahı soluğu sınavın yapıldığı okullarda aldı. Önce… Sınava girmek için son hazırlıklarını... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Vatandaşın şikayet ettiği karasinekle mücadele eden Büyükşehir Belediyesi tavuk çiftliklerini açık alana çıkardıkları gübreler için uyardı

Yaz aylarında Büyükşehir Belediyesi’ne ulaşan şikayetler arasında karasinek ilk sırayı alıyor. Hemen her yerden ilaçlama çağrıları geliyor. İlaçlama işini ihale yoluyla özel şirketlere veren Büyükşehir bir yandan programlı ilaçlamaların izlemesini yaparken, bir yandan da şikayet gelen yerlere yoğunlaşıyor. Bu... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Yıldırım Belediyesi, kentin doğusunu bisikletle buluşturmak için Bisiklet Evi açtı, Bisiklet Spor Kulübü kurdu

Fotoğrafı… Ulaşım konularındaki görüşlerini önemsediğimiz, görüş ve önerilerini de sık sık paylaştığımız İnşaat Yüksek Mühendisi M. Tözün Bingöl yolladı. Yıldırım Belediyesi’nin, en ekonomik ulaşım aracı olan bisikletle kentin doğusunu buluşturmak üzere Yıldırım Bisiklet Evi ve Yıldırım Bisiklet... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Ekrem İmamoğlu’ndan Mustafa Bozbey’e: Projelerle ilgili görüşlerinize her zaman ihtiyacım var

23 Haziran sürecinde, “İmamoğlu kazanırsa Bozbey İstanbul’a Genel Sekreter olacak” sözünü duyduk. Genel sekreterliğe başkası atanınca da “Bozbey İstanbul’a taşınacak” söylentisi yayıldı. Cumartesi konu gündeme gelmedi, ama İmamoğlu şöyle bir ifade kullandı: “İstanbul çok büyük alan, o yüzden liyakate... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Mudanya Belediye Başkanı Türkyılmaz önerdi, CHP lideri Kılıçdaroğlu da onay verdi: Mudanya’da sığınmacı sorunları çalıştayı düzenlenecek

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz zaman zaman CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret eder. Bu kez… Eşi Gülbahar Türkyılmaz ile birlikte ziyaret ettiği Kılıçdaroğlu’na önce kendisine güvenip aday gösterdiği için teşekkür etti. CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun da hazır... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Karayolları’nın 1 yıl önceden işini bitirdiği Şehir Hastanesi’ne Bursaray yakın zamanda kolay değil, ama Özlüce Yolu ulaşımı kolaylaştıracak

Şehir Hastanesi inşaatı sürerken ilk önlemi Karayolları aldı ve Çevre Yolu’nda özel çalışmayla yeraltı dönel kavşak yapıp 1 yıl önce işini bitirdi. Büyükşehir Belediyesi ise ulaşımını Bursaray hattını Emek’ten Balat’taki Hızlı Tren İstasyonu’na, oradan Şehir Hastanesi’ne ulaştırmayı planlıyor. Ne var... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Sağlık iki bölgeye ayrıldı: Bursa’nın doğusuna Yüksek İhtisas, batısına dev Şehir Hastanesi hizmet verecek, yoğun bakım yatağı sorun olmayacak

AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, hafta sonu gezdiği Şehir Hastanesi’yle ilgili düşüncelerini paylaşırken, Bursa’nın yeni sağlık planlamasına da dikkat çekti: “Sağlık hizmeti açısından kenti Doğu ve Batı olarak iki ana aksa böldük.” Bir… “Doğuda... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et

Büyükşehir, yeni dönemdeki yeni yapılanmasında ilk transferi Yüksek İhtisas’tan Mehmet Fidan’la yaptı

Mehmet Fidan’ı önce Samsun Federasyonu Genel Sekreteri olarak tanıdık. Aktif, üretken, sıcakkanlı yaklaşımlarıyla sevdik. Sonra… Yıllarca Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi olarak hizmet veren Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü olarak görev üstlendi. Bu süreçte… 24... devamını oku... | Paylaş!

Okumaya devam et